KLASİK CİLT BAKIMI

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Sağlığımız açısından cildin temiz ve bakımlı olması oldukça önemlidir. Yaş aldıkça oluşan kırışıklıklar ve deformasyonların giderilmesinde cilt bakımı son derece gerekli bir uygulamadır. Sadece yaşlanma sürecinde değil; cilt bakımını es geçtiğimiz takdirde UV ışınları, makyaj, sigara, serbest radikaller gibi etmenler genç yaşınıza rağmen yorgun ve solgun görünmenize neden olur. Cilt bakımı ortalama olarak 90 dakika sürer ve bu süre içinde sırası ile temizleme, peeling, ozon uygulaması, oksijen uygulama, cilt bakım kremi, bakım maskesi, yüksek frekans ve yüz nemlendirme işlemleri uygulanır.

Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, nemlendirici etki hedeflenir ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar. Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımları özel ürünler ve tedaviler ile yapılır.

Klasik Cilt Bakımı Neden Uygulanır?

Klasik cilt bakımı; stres, yorgunluk, uyku düzenindeki bozukluklar, sürekli ve yüksek miktarda sigara ve alkol tüketimi, hormonların ani değişimi, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar, düzensiz ve aşırı yağlı beslenme ve su tüketiminin az olması gibi sebeplerle cilt yapısında meydana gelen bozulmaları önlemek amacıyla uygulanır. Her çeşit cilt tipine farklı şekilde önerilen bakım uygulamaları ile hem eski cilt sağlığınıza hem de eski gençliğinize kavuşma imkânını bulursunuz.

Klasik cilt bakımı cildin kaybettiği esneklik ve nemi geri kazandırmak amacıyla da uygulanmaktadır. Klasik cilt bakımında deri kendini ortalama olarak 28 günde bir yenilediği için ayda bir kez önerilmektedir.

Klasik Cilt Bakımının Amacı Nedir?

Belirli periyotlarda yapılan bakımın amacı cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerini ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığı sağlanmaktadır.

Cilt bakım uygulaması her yaşa, her cilt tipine özgü özel bakımlar yapılabilir. Yıpranma ve yaşlanma ile azalan biyolojik aktiviteler için cildin ihtiyacı olan aktif maddelerin verilmesi, Cildin fonksiyonlarını uyarmak ve cildin aktivitesini artırmak, cildin doğal hidrolipid yapısını ve dengesini korumak, cildin doğal atıklar ve dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenmesi, koruyucu katmanın oluşturulması amacıyla uygulanır.

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı Uygulamaları Galeri

Kaş Vitamini uygulamasının neler içerdiğine ait görselleri inceleyebilirsiniz.

Kurslarımıza Hemen Kayıt Olun!