MICROBLADING

Microlanding

Microblading

Microblading diğer adıyla 3D kıl tekniği; dökülen, şekli bozulan ve kalınlığını kaybeden kaşlara uygulanan kaş doldurma yöntemidir. Bu yöntem kaşların doğal görünümünü bozmadan daha yoğun ve kalın görünmesini sağlamaktadır. Son dönemlerin en trend makyaj uygulamalarından biri olan ve kaşlardaki boşlukları doldurarak kusursuz görünmelerini sağlayan bir yöntem olmuştur.

Microblading adı verilen bu yöntem dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgesine tek tek çizgiler çizerek gerçek kaş görünümü verilmesidir. Bu uygulama, kişinin ten rengi ve saç rengine uygun renkler seçilerek yapılmaktadır.

Microblading ile Kaş Tasarımı

Microblading, üç boyutlu kıl tekniği ile kaş tasarımı işlemi uygulanmadan önce yüze çizilen çizgiler ile orantı olacak şekilde kaş tasarlanır. Kaşın ön tasarımı oldukça önemlidir. Yanlış yapılan birkaç çizik bile iki kaş arasındaki farkı net bir şekilde gösterecektir bu yüzden alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yaptırılması önemlidir. Kaş bölgesine sürülen anestezi kremi ile acı hissedilmemektedir. Bu kremin üzerinden toplam 30 – 45 dakika geçtikten sonra işlem başlamaktadır.

Kısa ve uzun kaşlarda kişinin talebi doğrultusunda istenilen şekil verilmektedir. Üç boyutlu mikro kesiler ile doldurulmak ve şekil verilmek istenen kaşa, kaş yönüne göre ve kaş rengine göre çizgiler atılmaktadır. Çizgiler ise kıl görünümündedir. Cildin hemen alt tabakasına sürüldüğü için keskin ve koyu yapay görüntü olmamaktadır. 

Uygulamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Microblading işlem sonrasında kaşlara sürülen nemlendirici ile kaşlar olduğundan daha kalın ve koyu renk almaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulmalıdır. 3 gün boyunca su ile temas edilmemeli ve kaştaki koyuluk üç gün sonra geçmektedir. Microblading işleminden sonra iyileşme süreci 30 gündür. 30 gün boyunca kaşa kozmetik ürünler uygulanmamalıdır. İşlem sonrasında kaşta kaşınma yaşanabilir ve gün ışığından korunması gerektiği de belirtilmelidir. Bunun için güneş kremleri önerilir.

Microblading Merak Edilenler

Microblading Merak Edilenler?

Microblading Uygulamaları Galeri

Microblading uygulamasının neler içerdiğine ait görselleri inceleyebilirsiniz.

Kurslarımıza Hemen Kayıt Olun!