Cilt Temizliğinde Hydrafacial Uygulaması

Cilt Temizliğinde Hydrafacial Uygulaması

Hydrafacial veya aqua clean gibi isimlerle adlandırılan bu cilt bakımı uygulaması; ciltte gözlemlenen elastin kaybı ve sivilce gibi problemleri gidermeye ve cildi temizlemeye yönelik uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle, cilde antioksidanların ve peptidlerin uygulanmasıyla, cilt yapısında anti -aging etkisinin oluşturulması sağlanmaktadır. Aynı zamanda, detoksifikasyon ile cildi güneş ışınlarına ve çevresel etkenlere karşı korumaya çalışan etkili uygulamalardan birisidir. Doğru ve düzenli bir cilt bakımı yapılarak herhangi bir problem yaşanmadan önlem alma imkanı bulunmaktadır. Hydrafacial uygulaması ile cildin sağlıklı olması, parlaklığını ve canlılığını koruması mümkün olmaktadır. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen yöntemle, çok etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Uygulanmaktadır?

Hydrafacial (aqua clean) uygulaması, altı farklı basamak uygulanarak gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada, vortex adı verilen vakum sistemi kullanılarak, ciltte bulunan ölü tabaka temizlenmektedir. Mikrodermabrazyon yönteminden daha iyi bir etkiye sahip olan bu uygulamada, kızarıklık, damarlanma ve vakum hasarı niteliğinde sorunlar oluşmamaktadır. Klasik cilt bakımı esnasında yaşanan gözeneklerde tahriş durumu da söz konusu olmamaktadır. Yöntemde, cildin üst tabakasından hiç zarar görmeden ayrılması sağlanmaktadır. Sonraki aşamada, ciltteki sorunun elastin kaybı mı yoksa sivilce kaynaklı mı olduğu gözetilerek, alt tabakaya serum infüzyonu uygulanmaktadır ve bu sayede cilt problemlerinin önüne geçilmiş olmaktadır. Bu işlemle, cilt hem temizlenmekte ve üst tabaka arınmakta hem de uygulanan serum sayesinde elastin ve kollajen liflerinin; peptit, hyalüronik asit ve çeşitli vitaminlerle beslenmesi ve yenilenmesi sağlanmış olmaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımının Uygulama Alanları

  • Gözenek Temizliği
  • Siyah Nokta Temizliği
  • Dermal Parazit Temizliği
  • Gözenek Sıkılaştırıcı
  • Cilt Tonu Dengeleyici

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulamasının Etkileri

Bu yöntem uygulanarak cilt bakımı yapılması halinde, cilt için gerekli olan tüm bakım sağlanmış olmaktadır. Aqua celan cilt bakım uygulamasının ardından, ciltte oluşmuş olan tüm sorunların giderilebilmesi ve gözle görülür çok etkili sonuçların gözlemlenmesi mümkün olmaktadır. İşlem esnasında, cildi tahriş eden herhangi bir araç veya kimyasal kullanılmaması dolayısıyla, hasta çıkar çıkmaz, daha temiz ve canlı yüz ile rutin hayatına dönebilmektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Uygulaması Kaç Seans Sürmektedir?

Çok kısa sürede uygulanabilen bir işlem olması dolayısıyla bu bakım ilk önce, 1 hafta boyunca dört seans uygulanmaktadır. Sonra ise, klasik cilt bakımlarında uygulandığı şekilde, ayda bir kez veya altı ayda bir kez uygulanması faydalı olmaktadır. Böylece, cildin daha temiz, nemli, hassa kalması ve aynı zamanda güneşe karşı da korunması sağlanmış olmaktadır.

Hydrafacial (Aqua Clean) Uygulamasının Avantajları

  • Cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda vakumlu başlığı ile ölü derinlerin atılmasını sağlar.
  • Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesine olanak sağlar.
  • İlk seansta büyük bir değişim görebileceğiniz bir uygulamadır.
  • Her yaştan kadın ve erkek bu uygulamayı yaptırabilir.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Ara !
× Whatsapp