ESTETİSYENLİK KURSU

Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik kursu, güzellik sektöründe mesleki yeterlilik kazanmak isteyen ve bu alanda kendini geliştirmeye uygun hissedenler için ideal bir kurstur.

Günümüzde meslekleri icra etmek, hızlı değişen teknolojiler sebebiyle yoğun bilgi birikimi gerektirmektedir. Günümüzün en popüler alanlarından olan güzellik sektörü de hızla değişip gelişmektedir. Güzel görünme isteği bireylerin çoğunda var olduğundan güzellik sektörü, hep ön planda ve etkisini kaybetmeden ilerliyor. Estetisyenlik kursu programlarında kursiyer adayları; teorik ve pratik eğitimler sonrasında sektörde profesyonel estetisyen olarak çalışabilirler. Kursiyerler, kendilerini geliştirerek devam edecekleri iş hayatlarına bu kurs ile sağlam temeller atmış olacaklar.

Estetisyen olun, iş bulmakta zorlanmayın.

Güzelleşme kaygıları arttıkça, güzellik salonlarına olan rağbet de artıyor. Güzellik sektörü gelişiyor, güzellik merkezlerinin sayıları artıyor. Her geçen gün yeni güzellik işletmeleri, hastanelerin güzellik bölümleri ve kuaför salonları kuruluyor. Hal Böyle olunca uzman estetisyenlere ihtiyaç oldukça artıyor. Sektördeki yoğunluk sürekli halde iş istihdamı sağlıyor. Uzman estetisyen arayışının son bulmaması sebebiyle iş bulmak hiç de zor olmuyor. Güzellik Uzmanı ihtiyacı mesleki kariyer saygınlığını da beraberinde getiriyor. Estetisyenlik Kursu ile sektördeki uzman estetisyen açığını kapatıyor ve nitelikli elemanlar yetiştiriyoruz. MEB onaylı Estetisyenlik Kursu sertifikalı eğitim programlarımız hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl Estetisyen Olabilirim?

Estetisyenlik konusunda birçok değişik alan noktasında güzellik uzmanlığı kursu ile birlikte profesyonel bir hale gelebilirsiniz. Uzman estetisyen olabilmek için MEB’e bağlı eğitim kurumlarından herhangi birinde, estetisyenlik kursunu bitirip sertifika almaya hak kazanmak gerekmektedir.

Sertifika, sizlere arzu ettiğiniz birbirinden farklı kurumlarda rahatlıkla iş bulmanıza fırsat tanımaktadır. Venus Güzellik Akademisinden alacağınız eğitim ile güzellik uzmanı olabilir; iş konusunda geleceğinizi profesyonel eğitmenler kapsamında belirleyebilirsiniz.

Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu’nda Neler Öğreneceksiniz?

Kurs bittikten sonra nerelerde çalışabilirim?

Venus Güzellik Akademisinden aldığınız Estetisyenlik Kursu’nu bitirdikten sonra güzellik merkezlerinde, kuaför salonlarında, hastanelerin güzellik bölümlerinde, tıp merkezlerinde, SPA merkezlerinde, otellerin cilt sağlığı ve vücut bakımı bölümlerinde, kozmetik satış firmalarında ve eğitim kurumlarında eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Kurslarımıza Hemen Kayıt Olun!