PLAZMA PEN KURSU

Plazma Pen Kursu

Plazma Pen Kursu

Plazma pen kursu, güzellik sektörü alanında hizmet vermek ve kendini geliştirmek isteyenler için ideal bir eğitim programıdır.

Günümüzde, söz konusu görünüş olduğunda kusursuza ulaşmak en büyük isteklerden biri haline geldi. Hedeflenen kusursuz güzellik için zor müdahaleler yerine, ameliyatsız çözümlere gösterilen rağbet oldukça arttı. Plazma pen de birden çok soruna ameliyatsız çözümler sunması sebebiyle, gösterilen rağbette kendine büyük bir yer edindi. Siz de hızla büyüyüp gelişen bu sektörde yerinizi ayırtabilirsiniz. Plazma pen kursu programlarında kursiyer adayları; teorik ve pratik eğitimler sonrasında sektörde çalışmaya hazır şekilde ilk adımlarını atmış olurlar. 

Plazma Pen Nedir?

PBIOPLAZMA (plazma enerjisi = iyonize atmosferik gaz = maddenin 4. hali), elektrik bağlantısı olmayan, tamamen kablosuz bir cihazdır. PBIOPLAZMA, havada bulunan gazları iyonize ederken, hedef dokuya doğru ince bir ark üretir.

Plazma pen, uygulamanın yapılacağı bölgede maddenin 3’üncü evresinde (gaz hâlde) bulunan azot ile su buharını, yüksek enerji vererek, plazma enerjisine evirir. Cihaz, uzmanlar tarafından yumuşak dokulardaki tahribatları bertaraf etme ve yeni doku oluşumunu başlatma amacıyla kullanılan bu enerjiyi, uç kısmı cilde belirli bir uzaklığa geldiğinde ve cildin üst katmanındaki hücreleri doğrudan katı formdan gaz forma dönüştürerek (süblimleşme) üretir. Tedavi edilen dokular süblime olurken istenmeyen ısının çevre dokulara ve cilt altı katmana (subkutan yağlı doku) iletilmesi önlenir. Böylece atmosferik gazlar iyonize hale geçerken ortaya çıkan plazma enerjisi sadece cihazın gördüğü milimetrik alanda kalır çevre dokular bu olaydan etkilenmezler. Anestezi, dikiş, şişlik, morluklar, kanama gibi cerrahi riskler kesinlikle söz konusu değildir. Cerrahi uygulamalar çok daha parlak ve karmaşık olmasına rağmen sonuçların yumuşak dokuda cerrahi tedaviyle karşılaştırılabilir olması önemlidir.

Plazma Teknolojisi ile Neler Yapılabilmektedir?

Kurs Süresince Öğrenilecekler

Plazma Pen Kursu

Kurs bittikten sonra nerelerde çalışabilirim?

Venus Güzellik Akademisinden aldığınız Plazma pen kursunu bitirdikten sonra güzellik merkezlerinde, kuaför salonlarında, hastanelerin güzellik bölümlerinde, tıp merkezlerinde, SPA merkezlerinde, otellerin cilt sağlığı ve vücut bakımı bölümlerinde, kozmetik satış firmalarında ve eğitim kurumlarında eğitmen olarak çalışabilirsiniz.

Ara !
× Whatsapp