Etkili Bakışların Mimarı Kirpik Lifting

Etkili Bakışların Mimarı Kirpik Lifting

Kirpik lifting kirpikleri hacimli gösteren ve kıvıran uygulamanın adıdır. Kirpik lifting belli bir süre boyunca dayandığı için çok tercih edilmektedir. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu bakım keratin bakımı olarak bilinir. Kirpik lifting oldukça hijyenik bir şekilde yapılmaktadır. Bundan dolayı da korkulması gerekli değildir. Kirpik lifting hem güzellik merkezlerinde hem de evde yapılabilen bir uygulamadır.  Aslında kirpikler için bir bakım işlemi olarak da niteleyebileceğimiz kirpik lifting, içeriğindeki vitamin, keratin ve pigment takviyeleri ile kirpiklerin uzun, güçlü ve daha kıvrık hale gelmesini sağlar. 2 kata kadar daha uzun ve etkileyici kirpikleri garantileyen kirpik lifting uygulaması yaptırdığınız takdirde işlemin etkilerini 2-3 ay süreyle yaşayabilirsiniz. Besleyici bir maske olan kirpik lifting, kirpiklerinizin doğal görünümünü koruyup hep istediğiniz göz alıcı bakışlara sahip olmanıza yardımcı olur.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting hem evde hem de güzellik merkezlerinde yaptıracağınız bir uygulamadır. Kirpik liftingi yapmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken bir kirpik lifting seti almak.

  • İlk olarak kirpik uzunluğuna göre s – m – l olmak üzere ayrılan pedlerden birisi seçilmelidir.
  • Seçilen ped göz kapağına yapıştırılır.
  • Daha sonra kirpikler pede tek tek yapıştırılır.
  • İlk kullanılacak ürün kirpiklere sürülür ve 15 dakika beklenir.
  • Daha sonra sırasıyla tüm ürünler kirpiklere sürülür ve beklenir.
  • Son olarak ise göz kapağından ped çıkartılır.

Kirpik Lifting Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, eğer kirpik liftingi yaptırmaya kararlıysanız, bunun kimyasal bir işlem olduğunu ve hassas ciltlerde bazı reaksiyonlara yol açabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Kirpik uygulaması yaptıracağınız yerin bu konuda uzman olmasına ve gerekli hijyen koşullarını sağladığına emin olmalısınız. Kirpik liftingi uygulamasından önce göz makyajınızı kusursuz bir şekilde temizlemeli, kirpiklerinizde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına ve kuru olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Kontakt lens kullanıyorsanız, uygulama öncesi mutlaka çıkarmalısınız. Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsanız, uzmanlar tarafından kirpik liftingi uygulamasının önerilmediğini bilmelisiniz. Bir de bu uygulamanın kalıcılık süresinin kişiye göre farklılık göstereceğini unutmamalısınız. Kirpik liftinginin etkisi ortalama olarak 2-3 ay arası sürüyor. Uygulama sonrası kirpikler kuruduktan sonra yüzünü yıkayabilir ama göz makyajı yapmak ve maskara uygulamak için en az 12 saat beklemelisiniz.

Kirpik Lifting Uygulamasının Zararları Nelerdir?

Son zamanlar kirpik lifting uygulaması oldukça rağbet gören uygulamalarından birisi olmuştur. Kirpik lifting işlemi birçok kişinin de endişelendiği bir durumdur. Bu kadar çok endişeye sebep olması kirpiklerin oldukça değerli şeyler olmasından kaynaklıdır. İnsanlar kirpiklerinin dökülmesinden korktuğu için kirpik lifting işlemlerinden uzak durabilirler. Ancak kirpik lifting işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine kirpiklere bakım yapmaktadır. Kirpik lifting uygulamış olan kimse kirpiklerinin döküldüğünü söylememiştir. Korkulması gereken hiçbir şey yoktur.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Kurslarımıza Hemen Kayıt Olun!