Kaş Estetiği Microblading

Kaş Estetiği Microblading

Kaşlar yüzün en dikkat çekici noktasıdır. Yüz ifadesinin daha çekici ve doğru olması, düzgün ve sağlıklı kaşlara sahip olmaktan geçer. Kaşlar tıpkı saçlar gibi genetik etkenler ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seyrek, kalın ya da ince kaşlara sahip olmak genetik faktörlerden olsa da bu durumu değiştirmek mümkündür. Kalıcı makyaj uygulamalarının günümüzde giderek artması, çoğu insanın sorun yaşadığı kaşlar için de çözüm yolu sunmaktadır. Seyrek kaşlara sahip olan çoğu insan kaşlarını daha dolgun göstermek için birçok yönteme başvuruyor. Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendiriyor. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Gerçek kaş üzerine yapılan bu yöntem dövme tekniğine benzer bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde gözler ve bakışlar daha dikkat çekici bir hal almaktadır.

Microblading Uygulamasının Avantajları

Microblading kaş kontörü işleminin sağladığı avantajlar şunlardır;

  • Zayıf, güçsüz kaş tipine sahip kişilerin kaşlarına zarar vermeden, doğal görünümde gür ve kalın kaşlara sahip olmasını sağlar.
  • Dünyanın en kaliteli boyası olarak bilinen, PhiBrows pigmentleri kullanılır. Boya pigmentlerinin kaş dövmesinde olduğu gibi 4-5 kat derine değil de cildin ilk katmanına işlenir ve zamanla renk değişimine uğramadan ciltten kayıp olur.
  • Makyaj gereksinimlerini azaltır ve uzun süre işlem yapmadan güçlü ve belirgin kaşlara sahip olmayı sağlar.
  • Psikolojik açıdan kişilerin kendisini iyi hissetmesini sağlarken estetik açıdan daha uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlar. Kalıcı kaş işlemi olarak bilinse de ortalama 1-2 yıl kalıcılığı olan microblading ilerleyen yıllarda form değişikliği isteyenlere bu fırsatı sunar.
  • İşlem esnasında lokal anestezi uygulanır. Bu sayede acı hissetmezsiniz. Ortalama 1-2 saat süren işlem sonunda günlük yaşama dönülebilir.
  • Microblading sonrasıkaş bakımı daha kolay hale gelir. Kaş alırken kaş hattının belli olması hata yapma payını azaltır.

Microblading Uygulaması Sonrası Yapılması Gerekenler

Kaş kontürü işlemi yapıldıktan sonra 1 hafta gibi bir iyileşme süresi bulunmaktadır ve bu süreçte oldukça dikkatli olunması gerekir. Öncelikle ilk 48 saatte kaşlara dokunulmamalı ve suyla temas ettirmemeye özen gösterilmeli. Microblading sonrası kabuklanma beklenilen bir durum değildir, incecik bir iyileşme zarı meydana gelebilir. İşlem uygulandıktan sonra bir hafta boyunca sonrası bakım kremi kullanılır. İşlem sonrası 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır, buharlı ve uzun duşlardan kaçınılmalı ve yüzülmemeli. İşlem sonrası kabuklanma etkisini azaltmak için nemlendirici krem kullanılması gerekebilir. Bunun için genellikle vazelin önerilmektedir ancak microblading sonrası vazelin kullanıp kullanılmaması gerektiği, uygulama yapılan uzmana mutlaka danışılmalıdır. 3D kıl tekniği ile işlem yaptırdıktan sonra sonucu beğenmeyenler olmaktadır. Bu nedenle işlem yaptırılacak yeri ve uzmanı araştırarak, işlem öncesinde uzmanla konuşup seçmekte fayda var. İşlem beğenilmediğinde akıllara microblading silinir mi, sorusunu getirir. Uygulanan kaş kontürü 2-6 seans sonunda tamamen silinebilir. Microblading silme özel solüsyon ile yapılmaktadır.

Microblading kaş sonrası bakım için neler yapılması gerektiği uygulamadan sonra ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bu bilgiler ışığında hareket edilmesi en doğrusudur.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
7/24 Hemen Ara