KİRPİK LIFTING UYGULAMASI

Kirpik Lifting Detay

Kirpik Lifting Uygulaması

Kirpik lifting, kirpikleri hacimli gösteren ve kıvıran uygulamanın adıdır. Kirpik lifting belli bir süre boyunca dayandığı için çok tercih edilmektedir. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu bakım keratin bakımı olarak bilinir. Kirpik lifting oldukça hijyenik bir şekilde yapılmaktadır. Bundan dolayı da korkulması gerekli değildir. Kirpik lifting hem güzellik merkezlerinde hem de evde yapılabilen bir uygulamadır. Özellikle düz kirpiklere sahip olanların sık tercih ettiği bu uygulama, kirpiklere sürülen bazı kimyasal solüsyonlar ile uzun süreli kalkık ve kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting uygulamasında, kirpiklere uzun süreli kıvrık ve kalkık bir etki vermek için kirpik çizgisine ilk olarak silikon bir ped yapıştırılıyor. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılıyor. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için bazı solüsyonlar birkaç adımda uygulanıyor. Bazı durumlarda da kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor.

İlk aşamada geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülüyor ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletiliyor. Bu aşamada, kirpiklerin tek tek ayrılması ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmesi önemli.

İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülüyor ve tekrar bekletiliyor. En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek kirpik liftingi uygulaması tamamlanıyor. İşlemin tamamı 45-60 dk arası sürüyor.

Kirpik Lifting Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik lifting uygulamasının kimyasal bir işlem olduğunu ve hassas ciltlerde bazı reaksiyonlara yol açabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Kirpik liftingi uygulaması yaptıracağınız yerin bu konuda uzman olmasına ve gerekli hijyen koşullarını sağladığına emin olmalısınız.

Kirpik lifting uygulamasından önce göz makyajını kusursuz bir şekilde temizlemeli, kirpiklerde herhangi bir ürün kalıntısının kalmamasına ve kuru olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Kontakt lens kullanıyorsanız, uygulama öncesi mutlaka çıkarmalısınız. Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsanız, uzmanlar tarafından kirpik liftingi uygulamasının önerilmediğini bilmelisiniz.

Bir de bu uygulamanın kalıcılık süresinin kişiye göre farklılık göstereceğini unutmamalısınız. Kirpik liftinginin etkisi ortalama olarak 2-3 ay arası sürüyor. Uygulama sonrası kirpikler kuruduktan sonra yüzünü yıkayabilir ama göz makyajı yapmak ve maskara uygulamak için en az 12 saat beklemelisiniz. 

Hangi Durumlarda Kirpik Lifting Yapılır?

Kirpik Lifting Detay

Kirpik Lifting Uygulamaları Galeri

Kirpik lifting uygulamasının neler içerdiğine ait görselleri inceleyebilirsiniz.

Kurslarımıza Hemen Kayıt Olun!